Biblioteka Pedagogiczna włącza się w akcję "Czytanie łączy pokolenia"

Biblioteka Pedagogiczna już po raz kolejny włączyła się w akcję czytelniczą "Czytanie łączy pokolenia", zorganizowaną przez bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu.

Uczniowie z klasy I-III, w pięknie udekorowanej czytelni, z dużym zainteresowaniem wysłuchali wielu ciekawych książek: opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka, towarzyszyli Lasemu i Mai z Biura Detektywistycznego w rozwiązywaniu zagadki dotyczącej kradzieży książek w bibliotece oraz poznali niezwykłego słonia Elmera.

Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu oraz mogły dowiedzieć się czym różni się biblioteka pedagogiczna od biblioteki szkolnej i kto może z niej korzystać.

Realizacja takich akcji to bardzo dobra metoda upowszechniania czytelnictwa, pokazania dzieciom, że czytanie książek może być świetną rozrywką oraz znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu oraz sposobem na zawierania ponadpokoleniowych przyjaźni.

"Czytanie łączy pokolenia"